EN

Jak zainstalować czat FB Messenger na stronie internetowej? (Aktualizacja 2023)

Tomasz Kościelny
czat fb na stronie internetowej

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby kontakt z klientem był łatwy i szybki - jednym z kanałów komunikacji i możliwości jest zainstalowanie czat,u, który ma na celu ułatwienie i skrócenie
czasu kontaktu.


Jeśli zdecydowałeś się na taki krok w tym poradniku przedstawiamy jak szybko a przede wszystkim skutecznie zainstalować czat facebook messenger firmy Meta na własnej stronie internetowej.

Oto instrukcja krok po kroku dotycząca konfiguracji wtyczki czatu na Facebooku:

1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i kliknij na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. Następnie wybierz opcję "Zobacz wszystkie profile" (jeśli masz wiele profili) i zaznacz właściwy fanpage, który chcesz skonfigurować.

2. W lewej kolumnie przewiń w dół i kliknij na "Meta Business Suite". Pojawi się menu, w którym wybierz "Skrzynka odbiorcza", aby otworzyć czat.

3. W prawym górnym rogu ekranu kliknij na ikonę koła zębatego, a następnie wybierz ostatnią opcję "Wyświetl wszystkie ustawienia".

4. W lewej części menu wybierz "Wtyczka czatu" i przejdź do konfiguracji. Wpisz adres strony, na której chcesz umieścić czat.

W sekcji "Automatyzacje" możesz ustawić powitania, pytania i odpowiedzi dla klientów. A w sekcji "Dostosuj wtyczkę" możesz dostosować wygląd okna czatu.

5. Kiedy skończysz konfigurować ustawienia, kliknij przycisk "Opublikuj". Powinna pojawić się instrukcja dotycząca dodania kodu do konkretnej strony np. CMS WordPress lub inny czy zwykła strona HTML. Jeśli nie pojawi się taka instrukcja, na górze ekranu znajdziesz przycisk "Skonfiguruj".

Jeśli Twoja strona jest oparta na HTML, wybierz opcję "Standardowa" i wybierz język. Następnie podaj adres strony i skopiuj kod, który musisz wkleić na każdej podstronie między znacznikami <head></head>.
Możesz także wkleić kod na dole strony przed zamknięciem znacznika </body>. To przyspieszy ładowanie strony i zwiększy jej wynik w teście szybkości wczytywania.

Mamy nadzieję, że ta instrukcja jest bardziej czytelna i pomoże Ci w skonfigurowaniu wtyczki czatu Facebook,a na stronie lub sklepie internetowym.
 
 

Tomasz Kościelny

Inne wpisy w tej kategorii